Co je to webinář

Mnoho z vás se mně ptá, co je to webinář. Tohle nové slovo vzniklo nedávno spojením slova web a seminář. Ve skutečnosti slovo webinář znamená výuku on-line prostřednictvím internetu.

Webinář má dvě podoby:
1) Pouhé vysílání, kdy někdo stojí před kamerou a do ní sděluje informace a účastníci jen sledují děj podobně jako v kině.
2) Interaktivní propojení všech zúčastněných ve virtuálním prostoru (internetové místnosti), kde všichni se vidí, slyší, mohou se toho, kdo vede webinář, ptát a dostávat hned odpovědi.
Já dávám přednost možnosti diskuze, a proto moje on-line semináře jsou interaktivní. Vidíte mne a já vidím vás. Slyšíte mne a já slyším vás. Můžete se ptát a já vám mohu hned odpovídat.
Je to velmi podobné, jako kdybychom seděli všichni společně v jedné místnosti, viděli jste mne, jak vedu program, a slyšeli i všechny ostatní účastníky, ale přitom si užívali pohodlí svého domova.

S možností vidět se navzájem všichni v jednom okamžiku je ale malinko omezené, protože webová místnost, kterou pro nás pronajímám na jednom osvědčeném americkém serveru, umožňuje spustit pouze 6 webkamer najednou. To znamená, že vás vidím – vidíme postupně, jak se připojujete, vždy jen chvíli, abychom mohli vidět i další účastníky, jak se postupně přidávají. Až jsme všichni a zahájím program, vidíte už jen mne. V případě potřeby může ale kdokoliv zapnout svoji webkameru, aby ho viděli všichni. Mikrofony zůstávají zapnuté u všech po celou dobu semináře, takže se kdykoliv můžete ptát. Sami si ale můžete váš mikrofon vypínat a zapínat, když máte pocit, že ve vašem okolí se děje něco – nějaké zvuky, které by ostatní rušily.

A tady jsou ještě odpovědi na nejčastější otázky k on-line seminářům.

 1. Nejsem technický typ – zvládnu připojení k webináři?
 2. Ano, určitě ano. Je to snadné. Myslíte, že ne? Ale jděte, když to zvládnu já – a to vůbec nejsem technický typ – tak to zvládne každý J Navíc dostanete ode mne návod na připojení s obrázky, jak postupovat, a půl hodiny před začátkem webináře bude v naší místnosti i na mobilu přítomen i můj IT manažer, který vám rád pomůže, kdyby se vám připojení nedařilo. Kontakt na IT manažera, návod na připojení a drobné organizační pokyny dostávají přihlášení po zaplacení vstupného od mne emailem J

 3. Potřebuji silný internetový signál a kolik dat spotřebovává webinář ?
 4. Pokud používáte Skype a nerozpadá se vám přenos obrazu, tak máte dostatečně silný signál a spotřeba dat na webinář je podobná jako u Skype hovoru s webkamerou.

 5. Při připojování se mi nezapnul mikrofon a kamera – co mám dělat?
 6. Někdy se při prvním připojování – a jen vzácně a jen málokomu - objeví nějaká drobná neobvyklost ...pak se v klidu odpojte a znovu připojte.

 7. Je jedno, jaký mám tzv. internetový prohlížeč v počítači?
 8. Ano, teoreticky je to jedno a fungovat by měly všechny druhy prohlížečů. Ale nedávno někomu zlobil Chrome, zato všem fungoval Firefox (je ke stažení zdarma na internetu).

  Oficiální požadavky pro zdárné přípojení jsou:

  Operační systém:
  Windows 7 -Windows 10
  Mac OS X 10.9 (Mavericks) - 10.12 (Sierra)

  Internetový (web) prohlížeč:
  Google Chrome verze 34 nebo pozdější
  Mozilla Firefox verze 34 nebo pozdější
  Internet Explorer verze 8 nebo pozdější
  Microsoft Edge verze 12 nebo pozdější
  Apple Safari verze 6 nebo pozdější

 9. Mohu se připojit k webináři z kavárny nebo čajovny?
 10. Ne, to bohužel není možné. Moje semináře jsou především o předávání tolik potřebné nové, čisté energie do vašich aur skrze program a můj hlas, a kdybyste se připojovali z nějakého „otevřeného“ prostoru s více lidmi, energie by se ztrácela nejen vám, ale nám všem.
  Navíc součástí programu mých on-line seminářů jsou drobná zamyšlení nad tarotovými kartami a na to, abyste dobře zvolili kartu, potřebujete klid kolem vás a soustředění. Když budou kolem vás další lidé, ovlivní to vaše rozhodování a vy dostanete od karet nepřesnou odpověď na vaše otázky.
  Všechny moje on-line semináře také vždy končí malou vizuální meditací a na to také potřebujete klid a soukromí, jinak propásnete jedinečnou příležitost nahlédnout do hloubky vašeho nitra. Hloubky, která osvobozuje od sevřených pocitů a přináší obnovu radostných pocitů.

 11. Při semináři odebíráte nějakou energii z účastníků nebo nějak měníte jejich osobní energii?
 12. Ne, s osobní energií nikoho z účastníků nepracuji. Jen všem zprostředkovávám možnost „vykoupat“ se v proudu čisté energie (kterou připravuji speciálně pro každý seminář zvlášť) a smýt z vašeho nitra prach dní, vzpomínek a pod., které nás obtěžují. Podobně, jako jsme zvyklí omývat čistou vodou svoje fyzické tělo a zbavovat ho nachytané špíny, tak naše nitro můžeme opláchnout jen při takovýchto příležitostech, jako jsou moje webináře. Někteří z vás ale mohou mít – mívají i velmi krásné a hluboce očistné prožitky jako třeba při regresích, ale bez nebezpečí provázejících regrese a bez toho, že byste prožívali cokoliv nepříjemného. Jak je to možné? Jsem vnitřním založením léčitelka a je to moje unikátní know-how, jak zajistit, abyste prožívali jen pěkné prožitky - za předpokladu, že dodržíte má doporučení a budete při on-line semináři v klidné místnosti a jen ti, kteří se přihlásili. Přítomnost nepřihlášené osoby, o které předem nevím, tj. nemá ode mne potvrzenou účast, může vaše pocity ovlivnit způsobem, za který nemohu převzít odpovědnost.

 13. K čemu je to dobré, účastnit se on-line semináře?
 14. On-line setkání umožňuje neobyčejné, příjemné a obohacující propojení energií lidí, kteří se už dávno karmicky znají z minulých životů (pokud věříte na minulé životy). Radost našich duší ze setkání násobí energii programu a povyšuje webinář na velice niterný a okouzlující prožitek.
  Ke každému tématu se totiž vytvoří vždy originální skupina, kterou v daný čas spojuje zvolené téma semináře. Skupina jedinečná, která se nikdy nezopakuje. Proto jsou on-line webináře tak kouzelné pro svoji neopakovatelnost, jedinečnost v čase.

 15. Nahráváte webináře a je možné je vidět dodatečně?
 16. Moje webináře nenahrávám, aby zůstalo zachováno kouzlo jedinečnosti.

 17. Mohu si webinář nahrát sám?
 18. To rozhodně nedoporučuji, protože by se vám ztratila energie připravená právě pro vás. Když si webinář budete natáčet, neprožijete to, co byste mohli prožít bez úniku energie do nahrávacího zařízení (nahráváním vám uniká cca 90% energie). Je to jako byste dostali sladký koláč a vy ho 90% vyhodili oknem na ulici. Navíc program webináře je chráněn autorským právem.

 19. Mohou sedět dva účastníci u jednoho počítače?
 20. Ano, můžete, ale tím, že sedíte blízko sebe, vaše aury se prolínají a navzájem ovlivňují a neprožijete to, co byste mohli prožít, když budete sedět každý u svého počítače a ještě lépe každý v jiné místnosti.

 21. Webináře jsou pro začátečníky nebo jen pro pokročilé, tj. nevadí, že o feng shui ještě nic nevím nebo naopak nebudu se nudit, když už jsem zkušený fengshuista?
 22. Moje programy on-line seminářů tvořím tak, aby vše snadno pochopili i ti, kdo o feng shui ještě nikdy nic neslyšeli a současně se bavili i profíci novým pohledem na feng shui a program je obohatil dosud neznámou zkušeností. Ano, při webinářích s vámi sdílím nauky, které v ČR dosud nejsou známé.

 23. Jsou webináře omezené věkem?
 24. Ano, webináře jsou vhodné pouze pro osoby starší 15 let, respektive 18 let. Pokud je vám 15 až 18 let, musí být s vámi u semináře přítomen někdo z rodičů nebo prarodičů. Horní věková hranice žádná není.

 25. Proč se webinářů nemohou účastnit děti?
 26. Programy pro dospělé a pro děti vyžadují zcela jiný způsob práce a nelze je míchat dohromady. Pokud ale v době konání webináře přijde do místnosti, ve které sledujete program, vaše dítě – nebojte, nic se mu nestane...jen vás to vyruší...a dítě jen zjistí, že ho program nebaví...nic jiného.

 27. Jak dlouho děláte webináře ?
 28. S tímto novým druhem setkávání se – práce s lidmi jsem začala na podzim 2015, po 15 letech plně profesionální praxe v oboru feng shui a mnoha letech klasických víkendových seminářů, které jsem vedla v řadě měst po celé ČR a také v Bratislavě na Slovensku. Zkušenosti z mojí rozsáhlé praxe lektorky i odborné poradkyně jsem transformovala do nového druhu setkávání při on-line seminářích (webinářích) tak, aby vám pouhý dvouhodinový večerní program přinesl niterné osvěžení jako dvoudenní seminář. Že to není možné? A je možné vyrobit koncentrát ovocné šťávy v hustý džem? Vyzkoušejte a posuďte sami J


......................................................

a ještě malé organizační info:

 1. Kdy a jak se platí vstupné na on-line seminář?
 2. Určené vstupné posíláte předem na můj bankovní účet. Po přijetí platby dostáváte ode mne mailem „návod na připojení“ a drobné organizační info.

 3. Je možné si vyzkoušet připojení k webináři předem?
 4. Ano, ale až v den konání, kdy 30 minut před zahájením webináře otvírám naši místnost, ve které se sejdeme. Do této místnosti je možné vstoupit pouze tehdy, až ji otevřu (do té doby je „uzamčená“ a nelze do ní vstoupit – připojit se).

 5. Bude mi 30 minut stačit na připojení?
 6. Ano, připojení běžně trvá cca 1 až 3 minuty. Ale je lepší, když se poprvé začnete připojovat dříve a v potřebném klidu. Klidně pak ještě odejděte na chvíli od počítače a vraťte se až na zahájení, protože jak ukazuje zkušenost – těm, kdo se začnou připojovat až na poslední chvíli, se vždy děje něco neobvyklého během připojování, co je zdrží.

Pokud máte ještě nějaké další otázky, ráda všem odpovím. Napište mi na mail svetlovska@svetlovska.com
Těším se na vás a na naše společné a krásné dobrodružství v podobě setkávání se ve virtuálním světě naučně-zábavných, prožitkových a pro někoho možná i trošku magických webinářů.

vaše Dagmar Daore Světlovská©  Dagmar Světlovská      Zásady ochrany osobních údajů