Valentýnské feng shui inspirace
  Záplava ostře červené barvy ve výlohách obchodů všeho druhu od květinářství přes parfumerie, cukrárny, bižuterie, až po obchůdky s nejrůznějšími dárečky už mi trhá oči. A ze všech doporučení, která na mne křičí ze stránek časopisů nebo je slyším v rozhlase, televizi nebo z úst floristů, cukrářů, návrhářů dekorací mne bolí uši. Velké množství ostré nebo tmavé červené mi evokuje býčí zápasy. Když je něčeho moc, tak to už neprobouzí radost, ale spíš hněv. Rudá barva je nejen barva radosti ale také krve a zápasu.

   Slyšela jsem nedávno jednu floristku tvrdící, že největší romantika je kytice rudých a růžových květů dohromady. Malinko bych oponovala. Přemíra červené, byť v různých odstínech, už není hřejivé teplo, ale nepříjemný požár. Podobně jako když to přeženete v jídle s pálivou paprikou. Z pikantního jídla probouzejícího smysly zbude jen "držka v plameni", z příjemně vzrušujícího se stane hrubé, vulgární.

  Jaká barva je tedy letos nejlepší pro "Valentýnskou" kytici, dárek, úpravu stolu nebo ložnice? S červenou šetřete jako s pálivou paprikou a vyzkoušejte odstíny růžové v kombinaci s jemně smetanovou. Vůně vanilky a pomeranče v doprovodu vůně a chuti kvalitní čokolády nebo nugátu dokončí kouzlo pohody a přinese pocit pohody. Ano, kouzlo romantického, něžného nebo vášnivě smyslného spočívá především ve vůni, která převládne v prostoru vašeho valentýnského večera.

  Ani sebevětší kytice růží ale nepřerazí zápach piva z úst muže nebo jeho trička propoceného v posilovně. Sebelepší jídlo nevytvoří kulinářský zážitek když ho naservírujete rukama "vonícíma" od sardinek nebo olomouckých tvarůžků či česneku.

   Jídlo povzbuzující smyslnou touhu by mělo vonět pár druhy koření či bylinek a ideálně obsahovat tři základních chuti : slanou, sladkou a kyselou. Jak toho dosáhnout ? Třeba ke krásnému stejku dejte na stůl mističku s nakládanou sladkokyselou zeleninou (křupavé okurčičky - podporují ledviny a osvěžují urogenitální trakt muže i ženy) a drobný zákusek - stačí malá čokoládová pralinka.

   Vedle bílých talířů položte něžně růžové ubrousky a nachystejte dostatek nějakého osvěžujícího nealkoholického nápoje. Nejlepší jsou minerální vody doplněné lehce o šťávy z citrusů či exotického ovoce. I když si někteří dáte sklenku vína, nealkoholické nápoje jsou klíčem ke šťastnému večeru plnému smyslné lásky.

  Krásného Valentýna !

Dagmar DaoRe Světlovská

svetlovska@svetlovska.com

+420 604 488 528

www.svetlovska.com


©  Tento text je chráněn autorským právem a sdílet nebo šířit ho můžete pouze s uvedením jména autorky.


©  Dagmar Světlovská      Zásady ochrany osobních údajů