Jako voda a oheň
   Voda probouzí život, podporuje růst nového. Zkuste dát malý, scvrklý vysušený hrášek, semínko, na podušku z navlhčené vaty. Vrásčitá slupka začne vstřebávat vodu, a narovnávat se. Hmota uvnitř slupky bobtná. Za pár hodin bude hrášek vypadat líp než dáma s pletí šarpeje po nákladném liftingu. Hrášek se zakulatí, vrásky na jeho povrchu se vyrovnají a uvnitř semínka se začne něco dít. Za dalších několik hodin se pod slupkou probudí klíček a postupně si prorazí cestu ven jako budoucí kořen nesoucí v sobě příslib nových stonku, lístků, rostliny.

   Feng shuej je nauka o proměnách viditelných a hmatatelných forem života, jeho projevech v prostoru a jejich vzájemném ovlivňování se.

  Vysvětlí vám snadno, proč suchý hrášek prahne po vodě. Proč jdou na dračku kosmetické hydratační krémy, proč jezdíme na dovolenu k moři nebo se chodíme vypotit do sauny. Proč jsou malé děti k neudržení, když vidí kaluž vody a musejí si v ní vyráchat alespoň boty.

   Kdysi jsem slyšela krásný příměr : "Chlapec se stává mužem ve chvíli, kdy poprvé obejde kaluž, místo aby do ní vstoupil." Chlapec, který má potřebu se spontánně vyhrošit v kaluži, je schopen ještě přijímat nové vjemy, city, projevovat pocity, emoce, hledat nové, originální cesty. Muž, který obejde kaluž, už podlehl požadavkům společnosti, kulturním zvyklostem, je uvězněný v převzatém stereotypu předchozích generací. Je opatrnější v projevování citů, spoutal své emoce a možná i představivost.

   Dávní mudrci Staré Číny pozorováním zjistili, že každá forma, tvar, barva, vnitřní charakteristika - živel rezonuje s určitými místy v prostoru. V krajině, zahradě, v domě, místnosti a pod. Rezonuje buď více či méně přátelsky nebo naopak nepřátelsky. Co s čím a jak zachovali dávní mudrcové podobě, kterou by matematik nazval "vzorečkem na štěstí".

   Voda jsou naše city a pocity, s nimiž intuitivně kombinujeme barvy, tvary, materiály v našem bytě, domě, pracovišti, zahradě….ale nezapomeňte, k vodě vždy patří oheň…oheň naší radosti…..teprve pak je z toho ten správný "kokteil".

  A pokud se nechcete spoléhat jen na intuici, která často podlehne mámivým brýlím módních trendů, a pak nám víc škodí než pomáhá, věnujte trošku času k prozkoumávání principů feng shui. Aby vaše Voda - pocity a Oheň – vášeň nezpůsobily ve vašem životě explozi, ale propojily se harmonicky jako sluneční elektrárna s vodou ve vašem bazénu v zahradě nebo bojlerem v koupelně či hořák sporáku transformující chladnou vodu a syrovou zeleninu v lahodnou, posilující polévku.

Dagmar DaoRe Světlovská

svetlovska@svetlovska.com

+420 604 488 528

www.svetlovska.com


©  Tento text je chráněn autorským právem a sdílet nebo šířit ho můžete pouze s uvedením jména autorky.


©  Dagmar Světlovská      Zásady ochrany osobních údajů