Správné feng shui je nejlepší prevencí pro zdraví vašeho těla, vztahů., kariéry i osudu.

Byt je vaše „větší“ tělo, pečujte o něj!
    Také věčně posloucháte, jak vám někdo radí, že byste si měli hlídat váhu, centimetry v pase i kolem bicepsů, dbát na dostatečné množství pohybu, zdravý styl stravování, dopřávat si vylepšení vzhledu estetickou chirurgií apod.?
    Zaujetí svým vzhledem a zdravým životním stylem u některých lidí zdá se přechází až v posedlost, s kterou podrobně studují do nejmenších detailů nejen množství tuku na českých bocích ale i složení všech potravin, které hodlají vložit do úst. Zkoumají mikroskopické obsahy barviv, éček, konzervantů a co já vím čeho ještě a současně slepě přehlížejí všechny velké, jedovaté a pro zdraví, krásu, vztahy, kariéru, osud nebezpečné věci, tvary, materiály. barevné kombinace.
    Téměř nikdo z těch, kteří pokud jde o jídlo, pohyb a vzhled jejich těla tolik dbají na zdravý životní styl, ale neví nic o pravidlech zdravého stylu bydlení. To, jak bydlíme, přitom ovlivňuje naše zdraví fyzické i psychické mnohem víc, než druhy a kvalita jídla. To, na jaké posteli spíte ovlivňuje vaši fyzickou kondici mnohem silněji než to, jestli vajíčka, která máte v ledničce, pocházejí z velkochovu nebo od slepiček, které běhaly vesele v travnatých výbězích. To, jaký máte koberec, záclony, nábytek, svítidla nebo barvy v bytě ovlivňuje mnohem více vaše zdraví a výkonnost než všechno jídlo a sportovní aktivity.
    Spousta lidí chodí pravidelně do posilovny, radí se s trenérem a hlídá si svoji kondici. Kdo z nich se stejnou pravidelností pečuje o svůj byt a pravidelně se radí s fengshuistou? Téměř nikdo. Jenže lhůta změn je pouhých 21 dní a vliv věcí, které máme doma déle než 21 dní, se zapisuje trvale do našeho života, vztahů. kariéry, osudu. A mohou to být i zdánlivě nepodstatné drobnosti jako je suvenýr z dovolené položený na nevhodné místo, zaprášená fotografie z loňských Vánoc, drobná prasklina v hrnečku na čaj či v obalu vašeho mobilu, rozmístění ikon na monitoru vašeho počítače, uspořádání pracovního nebo psacího stolu, zejména u školáků, studentů, podnikatelů pracujících častokrát i z domova. Chcete-li žít zdravý život, pravidelná spolupráce s fenshuistou by měla být pro vás stejnou samozřejmostí jako třeba dentální hygiena či preventivní prohlídky u lékaře.
    Jistě jste zvyklí každý den si čistit zuby, sprchovat se, pleti dopřávat zjemňující a vyživující krémy, vlasům kondicionéry – ale bytu dáváte jen čas od času pouze základní péči v podobě běžného úklidu. Kdo za vás vyčistí emocionální skvrny na kobercích a nábytku? Nechali byste mnoho dní a týdnů špinavé nádobí v myčce nebo chodili měsíce v nevypraném oblečení? Těžko. Ale v bytě klidně necháváte zahnívat starou, opotřebovanou energii a neděláte nic pro odstranění emocionálních nánosů a prachu každodenních událostí a načerpání nové energie. Proč? Nikdy jste neslyšeli o feng shui? Nebo si myslíte, že to zvládnete sami z knih o této tisíce let účinné nauce? Umíte číst v prostoru a čase a energetických zápisech ve zdech a předmětech vašeho bytu, domu, firmy? Těžko.
    Po více než dvaceti letech praxe práce s energiemi v lidském těle, prostoru a čase, vím, že to, co vás „štípe“, „svědí“ nebo dokonce už hodně „bolí“ ve vašem životě, nenajdete bez očí druhého člověka podobně jako sami nezjistíte, co vás to vlastně dráždí na zádech. Jestli je to klíště nebo zadřená tříska nebo jen alergická rekce na štípnutí komára. Ve velkých firmách se tomu říká „provozní slepota“ a firmy si čas od času zvou (velmi drahé) auditory, aby jim pomohli odhalit a navrhnout, jak zlepšit chod a prosperitu firmy. Stejně tak váš byt, dům, kancelář potřebuje oči zkušeného fengshuisty, který vám pomůže odhalit, co „ucpalo“ správné proudění energií v bytě/domě/kanceláři, nebo co „dráždí“ vaše nitro, vztahy, schopnost úspěšně realizovat cíle a jak to zlepšit a uvést do souladu s tím, co ocení vaše nitro i život a vy se budete cítit znovu veselí, spokojení, plní energie.
    Pravidelná práce fengshuisty ve vašem domě nebo firmě by měla být stejnou samozřejmostí jako pravidelný úklid, zalévání květin, krmení a péče o domácí mazlíčky, ať už jsou jimi něžná zvířata nebo automobily či jiné stroje. Váš byt stejně jako vaše auto vyžaduje pravidelný servis, aby nedošlo na vaší životní Cestě k nežádoucí poruše nebo nedej bože havárii.
    Udělejte něco s vaším bytem, nebo on udělá něco s Vámi!


Dagmar DaoRe Světlovská

svetlovska@svetlovska.com

www.svetlovska.com


©  Tento text je chráněn autorským právem a sdílet nebo šířit ho můžete pouze s uvedením jména autorky.


©  Dagmar Světlovská      Zásady ochrany osobních údajů